Harry Maguire’in gol sevinci olay oldu!

Dünya Kupası Elemeleri kapsamında İngiltere, I Grubu’ndaki dokuzuncu maçında Arnavutluk’u konuk etti. Mücadeleden beş golle galip ayrılıp üç puanı cebine koyan İngiltere’de ilk golün sahibi Harry Maguire golün ardından iki elini kulaklarına götürüp “sizi duyamıyorum” tarzında bir ifade kullandı. Maguire’ın bu hareketi, son dönemlerde kendisi hakkında yapılan ağır eleştirilere bir cevap olarak algılandı. Her ne kadar İngiliz savunmacı takım arkadaşlarından destek görse de efsanevi eski oyuncu Roy Keane, Maguire’ı eleştirdi.

ITV Sport’taki programda Keane, “Bu hareketiyle herkesi susturduğunu ve kendisinin haklı olduğunu göstermeye çalışıyor. Ama bence bu utanç verici” dedi ve devam etti: “Son aylarda Manchester United’da felaket oynuyor. Eğer Manu’da gol atarsa o zaman haklı çıkabilir ama bu maçta attığı gol hiçbir şeyi ifade etmiyor.”

Maguire maçtan sonra Sky Sports’a verdiği demeçlerde gol sevincinin dizleri üzerinde kaymak olduğunu ve kulak hareketini sadece hissettiği için yaptığını belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar