Kim bu Florian Wirtz?

Chelsea, Real Madrid ve Barcelona üçlüsü yine bir genç oyuncu transferi yarışında başı çeken üç takım olarak dikkat çekiyorlar. ESPN imzalı habere göre üç dev Avrupa ekibi, Bayer Leverkusen’in 2003 doğumlu orta sahası Florian Wirtz’i radarları altına almış durumdalar.

Futbola 2010 yılında Köln’de başlayan Wirtz, 10 sene boyunca altyapıda Köln forması giydikten sonra geçen sezon Bayer Leverkusen’e transfer olmuştu. Leverkusen’de 45 maçta forma giyip 10 gol atan 1,76’lık Alman orta sahanın menajerliğini annesi ve babası yapıyor. Babası Almanya’da büyük bir şirketin başkanlığını yürütürken ablası Juliane, Kadınlar Bundesliga’da profesyonel olarak futbol oynuyor.

Bu sezon 18 maçta yedi gol ve dokuz asist rakamlarına imza atan Wirtz, yaptığı 468 pasta %81’lik isabet ortalamasını yakalamayı başardı. Toplam 105 kez top kaybederken sadece bir defa yaptığı hatalardan biri direkt olarak gole sebebiyet verdi. Ceza sahasına cepheden bakan kısımdan yüksek verimlilikle oynayan Wirtz, sol köşeden ise iyi atak edemiyor. Becerileri arasında kilit pas, dripling, oyun kurma ve saf bitiriş öne çıkarken savunma anlamında sahaya bir şey koyamıyor. Oyun tarzı olarak Xavi, Jesse Lingard ve Dele Alli ile benzerlik gösteriyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar