Genoa’nın sahiplerinin gözü Brezilya pazarında

Geçen yılın sonunda Serie A kulüplerinden Genoa’yı alan 777 Partners şirketi Brezilya’da kulüp satın almak için görüşmeler yapıyor.

Bloomberg’in haberine göre 777 Partners LLC, yabancı yatırımı teşvik eden bir yasanın çıkarılmasının ardından Brezilya’da görüşmelere başladı. Konuya yakın kişilerden alınan bilgiye göreyse Miami merkezli şirket Vasco da Gama kulübünü satın almayı hedefliyor.

Rio de Janerio kulübü olan Vasco da Gama’nın sonuncusu 2000 yılında olmak üzere dört şampiyonluğu bulunuyor. Son 13 yılda dört kez küme düşen ve üç kez Serie A’ya geri dönen siyah beyazlılar, iki sezon önce küme düştükleri Serie B’de sezonu 10’uncu sırada tamamladı. Brezilya’daki çoğu kulüp gibi Vasco da Gama’nın da borçları bulunuyor. 777 Partners LLC, sahip olduğu Genoa’nın yanı sıra İspanyol Sevilla kulübünün de azınlık hissedarları arasında yer alıyor.

Bir başka Florida merkezli yatırım şirketi DaGrosa Capital Partners de Brezilya’da futbol kulübü satın almak için görüşmelerini sürdürüyor. Şirket, aralık ayında 50 yıl sonra lig şampiyonu olan Atletico Minerio’yu bünyesine katmak istiyor.

Brezilya’daki çoğu kulüp gibi hem America Mineiro hem de Vasco da Gama, genellikle her üç veya dört yılda bir başkanlık seçimleri yapan kar amacı gütmeyen dernekler tarafından yönetiliyor. Geçtiğimiz ay Brezilya futbolcunun efsanevi isimlerinden Ronaldo, 70 milyon dolar karşılığında Serie B’de mücadele eden ülkenin önde gelen kulüplerinden Cruzerio’yu satın almıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar