Galtier, Lille’den ayrılıyor

Lille Teknik direktörü Cristophe Galtier, L’Equipe’e verdiği röportajda Lille’den ayrılacağını açıkladı. Galtier, gazeteye verdiği röportajda, “Burada vaktimin dolduğuna dair derin bir inancım var” derken rutine düşmekten kaçınmak için yoluna devam ettiğini doğru anın şimdi geldiğine inandığını ifade etti.

2017-18 sezonu ortasında göreve gelen Christian Galtier, düşme hattında bulunan Lille’i kümede tutmayı başarmıştı. Ertesi sezon Paris Saint-Germain’in ardından sezonu ikinci sırada tamamlayan Lille, geçen sezon ise Rennes’in bir puan gerisinde yer alırken pandemi nedeniyle sezon iptal edilmişti.

Bu sezon Lille’e tarihindeki dördüncü şampiyonluğu yaşatan 54 yaşındaki teknik adam, Nice, Lyon ve Napoli’den teklif geldiğini doğruladı. Christophe Galtier’in Nice ile anlaşması bekleniyor. Fakat Lyon Başkanı Jean-Michel Aules bu hafta başında Galtier ile görüşerek tecrübeli teknik adamın peşini kolay kolay bırakmayacağını gösterdi. Christope Galtier’in ayrıca Haziran 2022’ye kadar sözleşmesi bulunan Lille ile de anlaşması gerekiyor.   

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar