Avrupa Süper Ligi iki yıllık planın ürünü

Futbolun yeni oluşumu Avrupa Süper Ligi’nin Başkanı olan Real Madrid Başkanı Florentino Perez, kulüplerin iki yıldan uzun süredir gizli görüşmelerde bulunduğunu açıkladı ve “bağlayıcı” olan bu anlaşmadan geri adım atılmayacağı konusunda ısrar etti.

İspanya’da yayınlanan El Chiringuito programına katılan Perez, pandeminin kulüpleri kötüleşen bir duruma sokmasının iki yıldır çalışılan plan üzerinde son dokunuşu sağladığını söyledi. İmkansızı yaptıklarını söyleyen Real Madrid Başkanı, açıklamayı neden şimdi yaptıkları konusunda da gelecek sezon başlayabileceklerini ifade etti.

Anlaşmanın cumartesi günü imzalandığını da belirten Florentino Perez kimsenin ayrılmayacağını çünkü anlaşmanın bağlayıcı olduğunu söyledi. Durumu hep birlikte müzakere edeceklerini de ifade eden Perez, en çok İngilizlerin üzgün olduğunu çünkü Premier Lig’in ortadan kalkacağını düşünebileceğini belirtti. Bunu ayrıcalıklarını kaybetmek istemeyenlerin söylediğini ifade eden Real Madrid Başkanı, oluşumun zenginlerin için olduğunun doğru olmadığını söyleyerek amaçlarının dayanışmaya bağlı olarak futbolu kurtarmak olduğuna dikkat çekti.  

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar