Roma Zaniolo ile yeniliyor

Serie A’da yeni sezona Salernitana deplasmanındaki 1-0’lık galibiyetle başlayan Roma, yaz boyunca takımdan ayrılacağı, Juventus’a transfer olacağı konuşulan Nicolo Zaniolo ile sözleşme uzatıyor.

Corriere dello Sport’un haberine göre 23 yaşındaki futbolcu yeni sözleşmeyle birlikte Roma’nın en fazla kazanan futbolcuları arasına girecek. Zaniolo’nun eylül ayından itibaren geçerli olması için çalışılan yeni sözleşmeyle senelik 4-5 milyon avro kazanacağı ifade ediliyor.

Roma’nın Sportif Direktörü Tiago Pinto’nun bu hafta Milano’da Nicolo Zaniolo’nun menajeri Claudio Vingorelli ile görüştüğü ve tarafların irtibatta kalmak için sözleştiği İtalyan basınında çıkan haberler arasında yer alıyor.

Roma ile mevcut sözleşmesi 2024 yazında sona erecek olan Nicolo Zaniolo, başkent ekibinden senelik 2 milyon 500 bin avro kazanıyor. Bu ayın başında Antonio Conte’nin çalıştırdığı Tottenham, genç futbolcu için 40 milyon avro ve Ndombele+Tanganga ikilisinden birini telif etmişti. İtalyan ekibiyse bu teklifi reddetmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar