Gonzaga-UCLA maçı tarihe geçti

Gonzaga-UCLA maçı tarihe geçti

Amerikan Kolej Basketbolu’nda (NCAA) March Madness heyecanında 350 kolej arasından son iki takım belirlenmiş durumda.

Geçtiğimiz gece oynanan ilk yarı final mücadelesinde Baylor, Houston’ı Davion Mitchell ve Jared Butler’ın olağanüstü oyunuyla rahat geçerken ikinci maçta UCLA ile Gonzaga, adeta bir basketbol keyfi sundular.

İlk iki devresi eşitlikle sonlanan mücadelede Gonzaga, uzatmanın son saniyesinde 2021 NBA Draftı’nın olası ilk üç seçiminden biri olarak gösterilen Jalen Suggs’ın bulduğu üç sayı isabetiyle rakibini 93-90 geçmeyi başardı ve finale yükseldi.

UCLA’da muazzam bir March Madness geçiren Juzang, 45 dakikada 29 sayı üretmiş olsa da bu galibiyet için yeterli olmadı. NCAA’in en iyi kadrosuna sahip olan Gonzaga’da Jalen Suggs, 16 sayı atarken Fransız yıldız Joel Ayayi 22, Drew Timme 25 ve Corey Kisper 15 sayıyla takımlarının finale yükselmesinde başrolü paylaştılar.

UCLA ve Gonzaga, maçı ortalama %58,2 isabetli şut yüzdesiyle tamamlayarak bir Final Four maçındaki en yüksek ikinci şut isabet yüzdesini yakaladılar. Bu alanda liderlik 1985’te ortalama %63 saha içi isabetiyle tamamlanan Villanova-Georgetown maçında.

UCLA, 59 şutta 34 isabet bulurken Gonzaga, 63 şutta 37 isabet bulmayı başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar