Arambarri, Getafe’den ayrılıyor!

La Liga’da büyük ve baş altı takımlar haricindeki kulüplerde oynayıp performansıyla dikkat çeken birkaç oyuncudan birisi olan Mauro Arambarri, Getafe’de kalmayacak.

İspanyol ABC Sevilla’ya konuşan Getafe başkanı Angel Torres; “Onun bizimle devam etmesi çok zor. Getafe’ye geldiğinden bu yana dört yıl geçirmesine rağmen bu sezon önemli oyunculardan birisi oldu ve gelişti. Mauro’nun kontratının bitişine iki sene daha var fakat sizi temin edebilirim ki o bizimle iki yıl daha kalmayacak. Onun bu sene ayrılma vaktinin geldiğini düşünüyorum çünkü İspanya’dan teklifler almasının yanı sıra Premier Lig ve İtalya’dan birkaç takımın da ona ilgisi var. Bir seçim yapmak zorunda kalacak, en son menajerini de değiştirdi. Ayrıca eski teknik direktörümüz Bordalas’ın onu Valencia’da görmek istediğini biliyorum ama Valencia’nın böyle bir operasyonla başa çıkıp çıkamayacağından emin değilim.”

25 yaşındaki Uruguaylı merkez orta saha, milli takımının önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Dünya Kupası elemeleri için açıklanan kadrosunda yer almadı. Bu sezon tüm kulvarlarda 35 maça çıkan Arambarri, 3 gole imza attı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar