Analiz | Brezilya vs İspanya

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar futbol dalında Kanada’nın altın madalyayı kazanmasının ardından sıra erkeklerde altın madalyanın sahibini bulmaya geldi. Saat 14:30’da başlayacak maçta son altın madalyanın sahibi Brezilya ile İspanya, Yokohama’daki Nissan Stadyumu’nda karşılaşacak. Maç TRT Spor ve Eurosport 2’den canlı yayınlanacak.

Olimpiyat oyunları tarihinde erkekler futbol dalında ilk altın madalyasını 2016 Rio Olimpiyatları’nda kazanan Brezilya üst üste ikinci altın madalyayı hedeflerken İspanya, Avrupa ülkelerinin 1992’den bu yana süren altın madalya lanetini kırmayı amaçlıyor. Her iki takım, en son olarak 1976’daki oyunların grup aşamasında karşılaşırken Brezilya bu maçtan 2-1 galip ayrılan taraf olmuştu.

Maç öncesi her iki takımın sakatlık durumlarına bakıldığında, Brezilya’nın Mısır ile oynadığı çeyrek final mücadelesinde sakatlanan Matheus Cunha’nın durumu belirsizliğini koruyor. İspanya’da Dani Ceballos, dün yaptığı açıklamada final maçında oynayamayacağını belirtirken Fildişi Sahili maçında sakatlanan Oscar Mingueza’nın durumuyla alakalı net bir bilgi yok.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar