Gabon incisi

Hatay’a beş maçlık galibiyet serisiyle gelen Beşiktaş, Hatay’da takıldı. 2-2’lik sonucun ardından Hatayspor, 28 puanla altıncı sırada kalırken Beşiktaş, 35 puanla liderliğini sürdürdü.

Hatayspor’un Gabonlu golcüsü Aaron Boupendza, Siyah-Beyazlılar’a attığı iki golle birlikte 29 Aralık’tan beri çıktığı maçlarda toplam dokuz gole ulaşmış oldu.

7 Ağustos 1996’da Moanda, Gabon’da dünyaya gelen ve futbola yerel kulübünde başlayıp ardından Fransa’ya yelken açan 1,80’lik forvet, bu sezon başında Hatayspor’a gelmişti. 29 Aralık’tan beri oynanan maçlar göz önüne aldığında Süper Lig ve Avrupa’nın beş büyük liginde Aaron’u geçen yalnızca ama yalnızca iki futbol takımı var: 13 gollü Atalanta ve 10 gollü Beşiktaş.

Diğer tüm takımların toplam golünden daha fazla gole imza atan Aaron Boupendza, bu sezon toplamda ise 15 maçta 12 gole imza attı.

Gabon milli takımını son dört yıldır terleten forvet, en gollü sezonunu 2017-2018 sezonunda Pau’da kiralık olarak oynarken geçirmiş ve 21 maçta 15 gole imza atmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar