Harika çocuğun talibi çok

19 yıl sonra ilk lig şampiyonluğuna emin adımlarla ilerleyen Sporting CP’de bu sezon en fazla dikkat çeken oyuncuların başında Nuno Mendes geliyor. 18 yaşındaki sol bek, Avrupa futbolunun önde gelen kulüplerinin halihazırda dikkati çekmiş durumda.

Juventus ve Milan’ın transfer listesinde yer alan Mendes, Manchester United ve Liverpool’un da radarında. Ara transfer döneminde Liverpool’un genç futbolcu için Sporting CP’ye 19 milyon sterlin teklif ettiği, Portekiz kulübünün ise kapıyı 40 milyon sterlinden açtığı iddia ediliyordu.

Geçtiğimiz günlerde Sporting Başkan Yardımcısı Francisco Salgado Zenha, kulübün mali açıdan sürekliliğini sağlamak için futbolcuların takımdan ayrılmasına izin vermeye devam edeceklerini söyledi.

Geçen sezon dokuz maçta forma giyen Mendes, bu sezon 18 lig maçından 10’unda 90 dakika forma giyerken 1 gol ve 1 asistlik katkıda bulundu.

Geleceğin en önemli sol beklerinden biri olarak gösterilen Nuno Mendes’in sözleşmesindeki serbest kalma bedeli 63 milyon sterlin. Lizbon kulübünün Mendes için gelecek yaz kapısını çalacak kulüplerden oyuncunun serbest kalma bedelini ödenmesini isteyeceği tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar