Southgate’e ağır eleştiriler!

Euro 2020’nin finalinde İtalya’ya penaltılarla kaybeden İngiltere’de, maçın ardından öne çıkan gündem teknik direktör Gareth Southgate’in penaltıcı tercihleri.

ITV’de yorumculuk yapan Manchester United efsanelerinden Roy Keane’nin hedefinde takımın tecrübeli oyuncuları vardı: “Eğer Raheem Sterling veya Jack Grealish isen, öylece orada oturup senin önünden genç bir çocuğun penaltı atmasına izin veremezsin. 19 yaşında utangaç bir çocuğun senin önüne geçmemesi gerek. İkisinin çok daha fazla tecrübeleri var, Sterling kupalar kazandı. Onların, bu genç çocuğun önüne geçip ayağa kalkmaları gerekti” dedi.

Turnuvaya özel olarak talkSPORT için yorumculuk yapan Roma teknik direktörü Jose Mourinho ise Gareth Southgate’i beşinci penaltıcı olarak Saka’yı seçmesinden dolayı eleştirdi: “Penaltı kullananlar için verilen kararlarda Saka’yı son sıraya bırakmak bence zor. Bence bir çocuğun o anda her şeyi omuzlarında taşıması zor. Onun için çok üzülüyorum. Durum böyleyken, Sterling, Stones veya Shaw neredeydi?”

Teknik direktör Gareth Southgate, maç sonrası BBC Sport’a yaptığı açıklamada sorumluluğun kendisinde olduğunu söylerken penaltıcıları antrenmanlardaki performanslarına göre seçtiğini ve kimsenin kendi başına sorumluluk almaya çalışmadığını belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar