“İtalya yine ders verdi”

Euro 2020’nin şampiyonu İtalya’nın savunmadaki yıldızları kaptan Giorgio Chiellini ile Leonardo Bonucci, maçın ardından İtalyan RAI Sport’a konuştu.

Maçın oyuncusu seçilen Leonardo Bonucci; “Bir hayal gerçek oldu ve bu başarıda pay, bütün takım ve teknik direktörümüze ait. Sardinya’da bir araya geldiğimizde, geçmişe göre bazı şeyler farklıydı. Yavaş yavaş özgüvenimizi, kararlılığımızı ve beraberliğimizi kazandık” dedi.

Wembley’deki atmosfer hakkında sorulan soruyla alakalı olarak Bonucci, “Bu eşsiz bir his ve bunun tadını çıkarıyoruz. 58,000 kişiyi kupanın verilişinden önce stadyumdan çıkarken görmek hoşunuza gidebilecek bir şey ve şimdi kupa Roma’ya geldi. İngilizler, kupanın Londra’da kalacağını düşündü, onlar adına üzgünüm ama İtalya bir kez daha ders verdi. Isınmalarda, tribünlerde olanların sadece arka plandaki seslerden ibaret olduğunu söyledik. 34 kez maç kaybetmedik ve tek yapmamız gereken buraya gelmek için şimdiye kadar yaptıklarımızdı” ifadelerini kullandı.

Kaptan Giorgio Chiellini; “Bence hak ederek kazandık. Havada sihirli bir şey hissettik, mayıs başından beri bunu söylüyorduk ve bunu hak ettik, tüm İtalya bunu hak ediyor. Bu inanılmaz bir duygu, üç yıl boyunca bu grupta yer alan herkese teşekkür ediyoruz ve bu kupayı evlerinden izleyen bütün oyuncular adına da adıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar