Maracana’ya ABD’li talip

Son bir yıl içerisinde aldığı futbol kulüpleriyle dikkat çeken Miami merkezli 777 Partners, Brezilya’nın en büyük stadyumu Maracana’nın yönetim operasyonlarını devralmak için teklif vermeye hazırlanıyor.

Şirket teklif verme planı, Juan Arciniegas’ın (777’nin Genel Müdürü ve Spor, Medya ve Eğlence Portföyünün Başkanı) ve Nicolas Maya’nın (777’nin Operasyon Direktörü) teklifi sunmak için Rio’da olduğunu açıklayarak doğrularken konuyla ilgili daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Halihazırda operasyonel yönetimi Flamengo ve Fluminense kulüpleri tarafndan yapılan ikonik stadyum, Rio de Janeiro eyalet hükümetine ait. Maracana Stadyumu, 2014 Dünya Kupası için yenilendikten sonra 60 bin koltuk kapasiteli olarak hizmet veriyor.

Son bir yılda dünyanın dört bir köşesinde yaptığı futbol yatırımlarıyla dikkat çeken 777 Partners, son olarak Melbourne Victory’e stratejik yatırım yaparak Avustralya pazarına da girmişti. ABD’li yatırım şirketi, İtalya’da Genoa, Brezilya’da Vasco da Gama, Belçika’da Standard Liege ve Fransa’da da Red Star kulüplerini satın almıştı. 777 Partners aynı zamanda Sevilla’nın da azınlık hisselerinin sahibi konumunda bulunuyor. Şirket, ayrıca İngiliz basketbol kulübü London Lions’un da çoğunluk hisselerini elinde bulunduruyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar