Adı üstünde: Filenin Sultanları

Kadın Voleybol Milli Takımımız 2021 yılında, Filenin Sultanları adına yakışır bir performansla fırtına gibi esmeye devam ediyor.

2021 FIVB Voleybol Kadınlar Uluslar Ligi’nde sezona başlayan Milliler, oynadıkları 15 maçta 11 galibiyet aldılar ve ABD, Brezilya, Japonya üçlüsüyle birlikte final turuna yükseldiler.

Yarı finalde ABD’ye kaybeden Filenin Sultanları, üçüncülük maçında Japonya’yı 3-0 geçerek bronz madalyayı almayı başardı.

Tokyo’da bir sene gecikmeli olarak düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda ise Türkiye, toplamda oynadığı altı maçtan üç galibiyet ve üç mağlubiyet çıkardı. Filenin Sultanları 2012’de gelen dokuzunculuk sonrasında 2016 Olimpiyatları’nda yer almamıştı. Tokyo’da gruptan çıkan Milliler prestijli organizasyonu beşinci sırada noktaladı.

Yoğun geçen Haziran ve Temmuz ayları sonrasında Ağustos ayında da mücadeleye devam eden Filenin Sultanları, D Grubu’nda oynadığı beş maçta fire vermeden final turuna kaldı. Yarı finale kadar oynadığı iki maçı da kazandı ancak yarı finalde Sırbistan’a 3-1 mağlup oldu. Filenin Sultanları, üçüncülük maçında ise Hollanda’yı set vermeden yenerek bronz madalyayı aldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar