Luke Shaw’dan Jose Mourinho’ya yanıt

Jose Mourinho, geride kalan haftada İngiltere Milli Takımı’nın duran toplardaki organizasyonunu eleştirmiş ve Manchester United döneminden oyuncusu olan Luke Shaw’u suçlamıştı.

Bu demeçlerden yaklaşık bir hafta sonra Luke Shaw, Eurosport’tan Coral Barry ile konuştu. “Geride bıraktığımız dönemlerde Mourinho ile sorunlar yaşadığım apaçık ancak ben, o dönemleri ardımda bırakmaya çalışıyorum fakat görünen o ki o bunu yapamıyor,” diyerek sözlerine başlayan sol bek şöyle devam etti: “Daimi olarak benim hakkımda konuşuyor. Bağlamında olmadığım konularda bile beni eleştirebiliyor. Bu çılgınca.”

Mourinho dönemi Manu’sunda istediği performansı sergileyemeyen Shaw, Ole Gunnar Solskjaer’in takımın başına gelmesiyle birlikte yükselişe geçmeye başlamıştı.

25 yaşındaki sol bek, Mourinho dönemine dair şunları söyledi: “Her antrenör her oyuncuyla aynı şekilde anlaşacak diye bir kural yok. Bazılarıyla iyi ve bazılarıyla ortalama olur. Ancak Mourinho, bazılarını severken diğerlerinden nefret ediyor. Herkesin tahmin edeceği üzere onun nefret kategorisindeki oyunculardan biriyim.”

“Bence o çok zeki, başarılı bir teknik direktör, diğer konularda ise… farklı. Ama biliyorsun, geçmiş geçmişte kalmıştır. Hep yaptığım gibi sadece geleceğe odaklanacağım.”

Luke Shaw’un İngiltere’nin yarın 19:00’da Almanya karşısında oynayacağı kritik son 16 turu maçında yine ilk 11 olması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar