Zion Williamson efsaneler arasında

New Orleans Pelicans’ın süper yıldızı Zion Williamson, 2019 NBA Draftı’nda birinci sıradan seçilmişti. Lige adım atmadan tüm ilgi odaklarını toplayan 2000 doğumlu Zion, çaylak yılında sakatlıklarla mücadele ettikten sonra bu sezona yüzde 100 formunda başlamıştı.

Bu sezon 20 sayının altında tamamladığı maç sayısı 10’u geçmeyen Zion Williamson, son iki lig maçında elde ettiği istatistiklerle NBA efsanelerinin arasına girdi.

Takımının Denver Nuggets mağlubiyetinde 39 dakika sahada kalan yıldız oyuncu maçı 19’da 16 saha içi isabetiyle 39 sayı atarak noktalamış ve ayrıca 10 ribaund alıp beş de asist yapmıştı. Pelicans’ın Dallas Mavericks zaferinde ise Zion, maçı 20’de 13 saha içi isabetiyle 38 sayı, beş ribaund ve altı asistle noktaladı.

Böylece Zion Williamson, son 35 yılda NBA’de art arda iki maçta en az %70 saha içi isabet yüzdesiyle 75 sayı atan ve 10 ribaund, 10 asist rakamlarını ekleyen beş oyuncudan biri oldu.

Yakın dönemde Giannis Antetokounmpo bunu iki kez başarırken tarihte Shaquille O’Neal, Scottie Pippen ve Michael Jordan bu istatistikleri gerçekleştiren oyuncular oldular.

2,01 metre uzunluğunda ve 124 kilogram ağırlığında olan Williamson, kolej kariyerini Duke’ta tamamlarken “yeni LeBron James” lakabını almıştı.

North Carolina doğumlu Zion, bu sezon çıktığı 43 lig maçında 26,3 sayı, yedi ribaund ve 3,5 asist ortalamalarını yakalamayı başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar