Sergio Ramos’un geleceği belirsizliğini koruyor

Sergio Ramos tam 94 gün sonra bugün, resmen Real Madrid’in kontratlı oyuncusu olmaktan çıkacak ve kulüp, simge savunma oyuncusu ile henüz bir kontrat uzatma anlaşmasına varmış değil.

İspanyol başkent ekibinde 16 sezondur oynayan Ramos, her ne kadar kulüpte ayrılacakmış gibi görünse de Real Madrid’in geçmiş yıllarda Raul, Iker Casillas ve Cristiano Ronaldo gibi yıldızlarla Nisan-Mayıs aylarında kontrat anlaşmasına varması akılları karıştırıyor.

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını nedeniyle dev bir ekonomik kayıp yaşayan Eflatun-Beyazlılar, tecrübeli savunma oyuncusunun yıllık kontratından yüzde 20’lik kesinti yapmıştı.

Real Madrid, Ramos için Barcelona’nın Gerard Pique üzerinde kullandığı formülü uygulamayı düşünüyor. Başka bir deyiş ile Real Madrid, Ramos’un yeni kontratındaki tüm miktarı bir seferinde ödemektense taksitlendirmeyi düşünüyor ancak Ramos, AS’ta yer alan habere göre bu teklife sıcak değil.

Amazon’un düzenlediği bir basın konferansında, “Santiago Bernabeu, futbolda yaşlı veya genç oyuncuların olmadığını söyler; ona göre iyi veya kötü oyuncu vardır. Şu anda kötü olduğumu düşünmüyorum, önümüzdeki dört-beş yılda daha iyi performanslar sergileyebilirim. Mental olarak daima hazır olacağım, tabii teknik olarak da. Sadece fiziksel durumum biraz kuşku verici ama o konuda büyük sorunlar yaşayacağımı düşünmüyorum” demecini veren İspanyol oyuncu için Paris Saint-Germain başta olmak üzere birçok kulüp kapıda bekliyor.

Eğer ki Ramos ile anlaşma sağlanamazsa kulübün rotayı David Alaba’ya çevirmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar