Ariarne Titmus’un sırrı kendi dünyasında kalmak

Avustralyalı yüzücü Ariarne Titmus, şu ana dek Tokyo Olimpiyatları’nda iki altın madalyayı cebine koymayı başardı. Başarılı kadın yüzücü bugün yapılan kadınlar serbest stil 200 metre yarışında Olimpiyat rekorunu kırarak kazandığı ikinci madalyası sonrasında verdiği demeçlerde mental sağlığına değindi.

Öyle ki hatırlanacağı üzere yıldız sprcu Simone Biles, mental sağlık şüpheleri nedeniyle Olimpiyat’tan çekildiğini açıklamıştı. Titmus verdiği demeçte, “Biles’ı yakından tanımıyorum ancak onun yaşadığı bu durum karşısında çok üzgünüm ve ona kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum,” dedi ve ekledi: “Doğrusunu söylemem gerekirse uzun bir süredir kendi küçük dünyamda saklı kalıyorum. Sosyal medyaya bakmıyorum. Saçma sapan şeyleri okumaktan kaçınıyorum, kendime odaklanıyorum, insanların yapıcı yorumlarını dinleyip diğerlerini umursamıyorum ve ne yapmam gerekirse onu yapmam gerekiyorum.”

“Tüm sosyal medya uygulamalarını telefonumdan sildim, ailemle de bu dönemde çok konuşmuyorum. Onların bu konudaki desteklerini de biliyorum. Bu tarz fırsatlar, Olimpiyat fırsatları bir insanın hayatında hep olan şeyler değil. Bu nedenle anlık fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için çalışıyorum.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar