Ayakkabıları kayboldu, maça çıkmadı!

Yeni sezonda Fenerbahçe Beko forması giyecek olan Pierria Henry, şu sıralar Afrobasket 2021 turnuvasında Senegal formasıyla Rwanda’da parkeye çıkıyor.

Grup aşamalarının ilk iki maçını iyi performanslarla noktalayan Henry, gruptaki son maçta forma giymemişti. Geride kalan gün Angola karşısındaki çeyrek final maçında forma giyen ve sergilediği performansla takımının yarı finale yükselmesinde önemli bir rol oynayan Henry’nin neden son grup maçında sahada olmadığı öğrenildi.

Senegal tarafından yapılan açıklamaya göre Henry, Kigali şehrine geldikten sonra havalimanında bavulunu kaybetti. Uzun bir süredir özel ortopedik tabanlarla maça çıkan ve bu sayede kendisini daha iyi hisseden başarılı oyun kurucu, gruptaki ilk iki maçta takım arkadaşlarının ayakkabılarını ödünç alarak oynadı ancak yaşadığı ağrılar nedeniyle son grup maçında oynamadı. Açıklamanın devamında son grup maçı bittikten sonra Senegal’de yapılan özel tabanlar acil kargo yoluyla Rwanda’ya gönderildi ve bu sayede Henry çeyrek final maçında sahaya çıkabildi.

Senegal, yarı final mücadelesinde Cumartesi günü Fildişi Sahilleri karşısında boy gösterecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar