Çare, aşı pasaportu!

Bir yıldan fazla süredir devam eden koronavirüs salgınının en çok etkisini hissettirdiği yerlerden birisi hiç şüphesiz ki spor organizasyonları. Ülkeler aşılanma oranlarını artırarak hayatı normale döndürebilme konusunda ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu ülkelerden en kısa sürede yeniden açılma konusunda yol haritası belirleyen ülkelerden İngiltere’de önde gelen spor kuruluşları görüşlerini önde gelen siyasi partilere iletti.

BBC’nin haberine göre spor kuruluşlarının ortak gönderdiği mektupta, mekanlarda tam kapasiteye izin vermenin güvenilir bir yolunun aşı pasaportları ve koronavirüs testleri olduğu yer aldı. Ayrıca mektupta yer alan diğer ifadelerin şunlar olduğu belirtildi; “Stadyumlarımızın ancak bir güvence süreciyle tamamen doldurulabileceğini biliyoruz. Bu süreç herkesin stadyumlara erişimini sağlamalı ancak son yaklaşım ayrıştırıcı olmamalı, mahremiyeti korumalı ve net çıkış kriterlerine sahip olması gerekli.”

BBC, mektupta yer alan imzacıların Futbol Federasyonu, Premier League yönetimi, İngiltere ve Galler Kriket Kurulu, Rugby Futbol Birliği, Wimbledon’da yer alan All England tenis kulübü ve Silverstone motor yarışları pisti olduğunu aktardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar