Kontratlara aşı maddesi

İngiltere Premier Lig ve Football League kulüpleri, Profesyonel Futbolcular Derneği (PFA) ile oyuncu kontratlarına aşı maddesi konulması hakkında karşı karşıya.

Daily Mail’de yer alan haberde İngiliz hükümetinin tüm futbolcu ve personellerin Ekim ayına kadar aşılanmalarını istediği fakat özellikle genç yaşlarının sonlarında ve 20’li yaşların başında olmak üzere hatırı sayılır bir kitlenin aşılanmaya karşı isteksizliğinin sürdüğü öğrenildi.

Bu yüzden bazı kulüpler, koronavirüse karşı aşılanmayı sözleşmelere konulacak maddeler ile zorunluluk haline getirmeyi planlıyor. PFA’nın da prensipte aşıdan yana olmasına karşın oyuncuların kişisel tercihleri ve bireysel özgürlüklerine müdahale arasında zor bir denge kurmak zorunda kalabileceğini düşündüğü aktarıldı.

Birmingham City kalecisi Neil Etheridge’in koronavirüsten dolayı hastanede tedavi görmesinin ardından teknik direktör Lee Bowyer; “Kimseyi zorlayamazsınız, değil mi? Onlar yetişkin insanlar ve bu onların seçimi. Profesyonel görüş ve tavsiyelerinizi söyleyebilirsiniz, ancak bireysel olarak seçme hakkı onlara kalmış” şeklinde düşüncelerini belirtmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar