Michelin yıldızlı değil; altın madalyalı şef!

Charlotte Worthington, üç yıl önce bu dönemlerde bir restorantın şefliğini yapıyordu. Ancak 2018’in sonlarına doğru Britanyalı şef, bir süredir amatör olarak uğraştığı BMX’te dadha fazla profesyonelleşmeye karar verdi ve şefliği bırakıp risk alarak kendisini sadece BMX’e adadı.

Aradan üç yıl geçti ve 25 yaşındaki sporcu, Tokyo Olimpiyatları’ndaki BMX’in serbest stil dalında altın madalyaya ulaştı.

“2018’de birkaç yerel yarışma ve etkinliğe katılmıştım. Katıldığım etkinliklerdeki insanlar BMX’in Olimpiyatlar’da yer alacağını ve Tokyo için bir BMX takımının oluşacağını söylediler” diyen Worthington şöyle devam etti: “O dönemlerde BMX’te çok iyi değildim ama en azından ne yaptığımı biliyordum ve doğrusunu söylemek gerekirse bu konuda çok tutkuluydum ve bisiklet üzerindeki her saniyemden keyif alıyordum. Mutfakta çalıştığım dakikalarda aldığım keyifin en az 100 katı keyif alıyordum…”

Worthington’ın üç senedeki profesyonelleşmesi onu önce Tokyo’ya taşıdı ve ardından Tokyo’da tarihte ilk kez bir kadın BMX sürücüsünün 360 derece dönüş yapmasını getirdi. “Bu hareketi antrenman sürecimde elbette denedim ancak şanslıyım ki en iyi örneğini yarışma sırasında gösterdim. Fedakarlık yaptım ve çok çalıştım, alçakgönüllü olacağım ancak bu süreçteki çalışmalarımın karşılığını aldığım için çok mutluyum.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar