Letonya vs Türkiye

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde karar aşamasında. Son 6 maçtır yenemediğimiz Letonya’ya karşı Milliler, saat 21:45’te başkent Riga’da yine bir kader maçına çıkacak. Karşılaşma TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

18 yıldır devam eden galibiyetsiz periyotta 4 resmi ve bir özel maçta karşılaştığımız Letonya’ya karşı oynanan dört resmi maçın tamamı Avrupa Şampiyonası Elemeleri ile Dünya Kupası Elemeleri kapsamındaydı.

Türkiye’de kart cezalarından ötürü Norveç maçında forma giymeyen Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak ve Orkun Kökçü’nün cezaları son bulurken Norveç maçı sonrası darbeye bağlı göz travması geçiren Serdar Aziz ile sol el ikinci parmağında kırık bulunan Kenan Karaman, kadrodan çıkarılan isimler olmuştu.

Gruptan çıkış senaryosu adına Türkiye’nin kendi açısından yapması gereken tek yol kalan üç maçı da kazanmak. Fakat bu durum dahi millilerin tek başına play-offlara kalmasına yetmeyecek. Kendi oynadığımız maçları kazanmanın yanı sıra aramızda iki puanlık farkın bulunduğu grup ikincisi Norveç’in puan kayıplarını beklemek durumundayız.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar