Xavi’nin gündemi yoğun

Barcelona’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sezon öncesi turuna gecikmeli olarak katılan Xavi Hernandez bir yandan takımının yeni sezonda oynayacağı futbol üzerine çalışırken, diğer yandan da kadroda düşünmediği oyuncularla ilgili çalışmaların yapılması için uğraşıyor.

Xavi, Frenkie de Jong ve Memphis Depay’in geleceklerini tartışmak için teknik yönetimle bir toplantı yaptı. Bunun sonucunda, Xavi bir çözüm bulmak için önümüzdeki günlerde iki Hollandalı ile konuşmaya karar verdi.

Sport’un haberine göre genç teknik adam, Barcelona’da kalan ve ABD’deki sezon öncesi tura götürülmeyen Martin Braithwaite, Samuel Umtiti, Oscar Mingueza, Riqui Puig ve Neto ile yolların bir an önce ayrılmasını istiyor. Bu beş futbolcu içerisinden sadece Neto’ya Celta Vigo’dan teklif geldi. Tecrübeli kaleciyse Galiçya kulübünün teklifini reddetti. Kalabalık bir kadro ile antrenman yapmak istemediğini belirten Xavi’nin bu istediği karşısında kulüp yönetiminin Umtiti ve Braithwaite’in sözleşmelerini feshetmesi olasılıklar içerisinde yer alıyor.
Xavi’nin gündemi yoğun

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar