“Yılanın başı Steph Curry!”

NBA’de Batı Konferansı’nda play-off’a katılacak olan son iki takımın belli olacağı play-in maçları bugün başlıyor. Los Angeles ile Golden State Warriors’ın oynayacağı maç öncesinde her iki takımın oyuncuları Zoom aracılığıyla basın mensuplarından gelen soruları yanıtladılar.

Lakers’ın yıldızı Anthony Davis, kendisine yöneltilen “Curry’i nasıl savunacaksınız?” sorusuna, “Şunu biliyoruz ki Warriors’ta yılanın başı Steph Curry,” diyerek başladı ve ekledi: “Antrenmanlarda onu nasıl savunabileceğimizi tartışıyoruz. Bu bir kişinin yapacağı bir şey olmayacak; takım olarak Curry karşısında etkili olacağız, gözlerimizi ondan ayırmayacağız ve onu daima baskı altında tutacağız.”

Davis ve Lakers pota altı Curry’i koruma dışında çember etrafında da etkili olmaya çalışacaklarken Dennis Schroder ve Kentavious Caldwell-Pope ikilisinin tek savunma görevleri Curry olacak.

Alman oyun kurucu Schroder, “Curry oynadığı her maçın en iyi şutörü. Şutu nereden attığı, karşısında kim olduğu, topu elinden nasıl çıkardığı asla ama asla önemli değil. Günün sonunda kullandığı her şut onun için iyi bir şut” dedi ve cümlelerine devam etti: “Onun karşısında baskıyı nasıl kuracağımızı biliyoruz.”

Curry, bu sezon oynadığı mücadelelerde yüksek şut yüzde ortalamalarını yakalarken Lakers karşısındaki üç maçta çizgi gerisinden %34,6 ile atmış ve 23 sayı ortalaması yakalamıştı. Yani bir nevi Lakers, yıldız oyuncuyu diğer takımlara göre daha iyi savunmuştu.

İşin diğer tarafında Warriors baş antrenörü Steve Kerr konuya değindi: “Curry karşısında neler yapabileceklerini tahmin ediyoruz. Bir süredir antrenmanlarda Curry karşısında kendi takımımızla değişik savunmalar uyguluyoruz. Gölgelemeler, blitz savunması, ilginç ikili sıkıştırmalar… Onu her türlü savunma karşısında hazır tutmak istiyoruz.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar