“Onu hala seviyorum”

Milli futbolcu Nuri Şahin, Goal’ın İngiltere edisyonuna verdiği röportajda birçok ilginç konuya değindi. Demeçlerine, “2009 veya 2010 olmalıydı. Borussia Dortmund için oynuyordum, bir takım arkadaşımla tartışma yaşamıştım ve bu tartışma sonrasında Jurgen Klopp bana antrenmandan ayrılmamı söylemişti” diyerek başladı.

“Çok gençtim ve tartışmada haklı olduğumu, antrenörümün beni antrenmandan atmasının herhangi bir anlamının olmadığını düşünmüştüm. Ertesi gün antrenmana geldim, her şeyin iyi olacağını düşünürken aklımda Dortmund kariyerimin sona ereceği fikri de yer alıyordu. Her neyse, o geldi, yanıma oturdu ve sanki hiçbir şey olmamış gibi davrandı. Onu hala seviyorum. Ona dair en sevdiğim şey insan olduğunu daima hatırlaması. O, sizin insanlık seviyenize dokunabiliyor. Sizi sadece bir oyuncu olarak görmüyor”

Bu olayların ardından Klopp, Nuri’yi kadro dışı bırakmadı; tam tersi, bu ikili, Dortmund’un muazzam başarılarında önemli bir parça oldular ve takımın Şampiyonlar Ligi finali görmesine kadar giden bir hikayeye imza attılar.

“Sanırım insanlar artık ona dair konuşmamamı istiyorlar. Bundan sıkıldılar! (gülerek) Ama üzerinizde bu kadar etkisi olan birini her zaman anmadan geçemiyorsunuz, bu bir gerçek…”

Klopp’un oyuncularına ve teknik ekibine asla yalan söylemediğini ve başarılı olmasının ana nedenlerinden birinin bu olduğunu belirten milli orta saha, eski antrenörünün Liverpool’da imza attığı başarıları oyuncular üzerindeki etkisine değindirerek açıkladı. Liverpool forması altında da Klopp için oynama şansı bulan Nuri, Steven Gerard ve Luis Suarez gibi isimlerle oynamanın kendisini geliştirdiğini ekledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar