Xavi dönemi resmen başladı

Ve Barça’da Xavi dönemi resmen başladı… 1995’te kapısından girdiği La Masia altyapısı sonrası kariyer basamaklarını tırmanarak 1998’de A takıma yükselen; ardından 2015’e kadar Barcelona’ya hizmet eden kulüp efsanesi Xavi Hernandez, Camp Nou’ya bu kez teknik direktörlük unvanıyla ayak bastı.

Camp Nou’da 15,000 taraftar ile düzenlenen imza töreninde üç yıllık sözleşmeye imza atan Xavi, “Çok heyecanlıyım. Kulübe ve taraftarlara teşekkür etmek isterim. Dünyanın en iyi kulübüyüz. Başarıyı sağlamak adına çok çalışacağız. Barça beraberlik veya yenilgileri kabul edemez, her maçı kazanmamız gerek. Her şey bizi yukarı götürmeli. Pozitiflik ve arzuyu yaymak istiyorum. Kalbimin bütün içtenliğiyle sizlere teşekkür ederim” dedi.

Xavi için başkan Joan Laporta, “Sadece bugünün kulübümüzün tarihine kazınacak bir gün olduğunu söylemek istiyorum. Bu çok heyecan verici. Onu daha fazla konuşmaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

Xavi, “Sizlerin desteklerine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Çünkü kulüp karışık bir dönemde ve geçmişte yaşananları unutmamız gerek” sözleriyle taraftarına da seslendi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar