En değerlisi Arsenal

Bu yaz yaptığı transferlerle dikkat çeken Arsenal, Transfermarket verilerine göre 1 milyar 210 milyon avroyla dünyanın en değerli kadrosuna sahip.

Mikel Arteta’nın 2019’un aralığında menajerliğe getirilmesinden bu yana geçen dört buçuk senede kadronun değeri ikiye katlandı. Aralık 2019’da 668 milyon avro olan Arsenal kadrosunun değeri yaş ortalamasından kaynaklanıyor. Transfermarkt Büyük Britanya sorumlusu Daniel Busch, Kuzey Londra ekibinin kadrosunda yer alan kilit oyunculardan hiçbirinin 26 yaşından büyük olmadığına dikkat çekiyor.

Arsenal bu yaz, yaptığı üç transfer için 231 milyon 600 bin avro harcadı. Chelsea’den transfer edilen Kai Havertz için 75, Ajax’tan takıma katılan Jurrien Timber için 40, West Ham United’tan gelen Declan Rice içinse 116 milyon 600 bin avro ödendi.

Dünyanın en değerli kadrosuna sahip 10 kulübünden altısı Premier Lig’de yer alıyor. Arsenal’in bu yaz yaptığı transferlerle ikinci sıraya düşen Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi şampiyonu Manchester City’nin kadrosunun değeri 1 milyar 190 milyon avroyken, Paris Saint-Germain ise 1 milyar 30 milyon avro değerinde kadroya sahip.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar