Wembley’de ilk kez

İngiltere’de sezonun futbol adına son maçı yarın oynanacak. Manchester City ile Manchester United, İngiltere Federasyon Kupası’nın finalinde karşı karşıya gelecek.

Dünyanın en eski futbol organizasyonlarından biri olan İngiltere Federasyon Kupası finalinde ilk kez Manchester derbisi heyecanı yaşanacak. 152 yıllık kupa tarihinde Manchester City ile Manchester United finalde, bir başka deyişle Wembley’de ilk kez karşılaşacaklar.

Son beş yılda dördüncü kez lig şampiyonu olan Manchester City, bu sezonu üç kupayla kapama hedefi yolunda ikinci kupasını kaldırmak istiyor. Pep Guardiola’nın öğrencileri, Federasyon Kupası’nı kazanmaları ve 10 Haziran’da İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finalinde Inter’i yenmeleri halinde sezonu üç kupayla kapayan tarihteki ikinci İngiliz kulübü olacak. Manchester United, 1998-1999 sezonunda bunu başaran ilk İngiliz kulübü olmuştu. Premier Lig’i üçüncü sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi vizesini alan Manchester United’sa Lig Kupası’nın ardından Federasyon Kupası’nı da sezonu iki kupayla tamamlamak hedefinde.

İngiltere Federasyon Kupası’nı kazanan ekip sezon boyunca kupada oynadığı maçlardan kazandığı 1 milyon 900 bin sterline ek olarak 2 milyon sterlin para ödülünün sahibi olacak. Finalin kaybedeniyse 1 milyon sterlinlik para ödülüyle yetinecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar