Alexander Zverev geliyor!

Geçtiğimiz yıl New York’taki Amerika Açık’ı kazanmanın eşiğinden dönen Alexander Zverev, bu sezona tam gaz performansla devam ediyor.

Avustralya Açık sonrasında oynadığı turnuvalardan Meksika Açıkı kazanan Alman raket, şu sıralar Miami Açık turnuvası için hazırlanıyor.

Zverev, hatırlanacağı üzere 2020 Amerika Açık final maçının final setinde 5-3 üstünlüğü yakalamış ancak rakibi Dominic Thiem’in tarihi geri dönüşünü engelleyememiş ve korttan mağlup ayrılan raket olmuştu.

Miami Açık öncesinde verdiği demeçlerde bu konuya değinen Zverev, “Thiem karşısında aldığım o ilginç yenilgi beni hiç olmadığım kadar ‘aç’ bir oyucu yaptı,” dedi ve ekledi: “Grand Slam’i kazanmaktan sadece iki puan uzaklıktaydım. Resmen kupa bana ve ben kupaya bakıyordum. Ancak günün sonunda ne olduğunu biliyoruz.”

Dünya yedi numarası olan Zverev, “Grand Slam kazanmayı tabii ki istiyorum. Çim kortta işim zor olacak ancak sert ve toprak kortlarda bir şansım olduğuna inanıyorum. Ayrıca Masters 1000’ler başlayacak. Onlarda da rekabetçi olacağım.” diyerek cümlelerini tamamladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar