Vardy gollerini sıralıyor

Jamie Vardy, Premier Lig’in en tecrübeli golcülerinden biri olarak Leicester City’nin hücum yollarındaki en güvenilir ismi olmaya devam ediyor. 2022’de sakatlıklar nedeniyle 11 maç kaçıran tecrübeli futbolcu, geçen ayın sonunda sahalara dönmüştü.

Sahalara dönüşünün ardından ilk üç maçta gol kaydedemeyen 35 yaşındaki tecrübeli futbolcu, son iki karşılaşmadaysa takımının galibiyetinde önemli rol oynadı. Norwich City ve Watford karşılaşmalarında sekiz gol atan Leicester’ın bu gollerinden dördü Jamie Vardy’den geldi.

Tecrübeli golcü Norwich ve Watford maçlarında attığı ikişer golle Premier Lig tarihinde üst üste iki maçta ikişer gol atan en yaşlı ikinci futbolcu oldu. Premier Lig tarihinde üst üste iki maçta ikişer gol atan en yaşlı futbolcu Youri Djorkaeff. Fransız oyuncu 2003-04 sezonunda Bolton Wanderers formasıyla üst üste iki maçta da ikişer gol atarken 36 yaş 60 günlüktü. Jamie Vardy ise 35 yaş 124 günlükken bu başarıyı yakalayarak ikinci sırada yer aldı.

Premier Lig tarihinde üst üste iki maçta ikişer gol atan en yaşlı futbolcular listesinde Teddy Sheringham da yer alıyor. İngiliz futbolunun önemli ismi, 2000-01 sezonunda Manchester United ile 34 yaş 209 günlükken bu istatistiğe imza atmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar