Uruguay ve Ekvador Katar vizesini aldı

2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika elemelerinde son maçlar öncesinde Brezilya ve Arjantin’in ardından turnuvaya doğrudan katılmaya hak kazanan son iki takım son Ekvador ve Uruguay oldu.
Peru’yu sahasında 1-0 yenen Uruguay puanını 25’e çıkardı. Böylece Uruguay ilk dört sıradaki yerini garantiledi. Paraguay’a deplasmanda 3-1 yenilen Ekvador ise Peru’nun Uruguay’a kaybetmesiyle 25 puanla ilk dört sıradaki yerini kesinleştirdi. Gruptaki son maçlar öncesinde hem Uruguay hem de Ekvador, Katar yolcusu olarak Brezilya ve Arjantin’e katılmış oldu.

Elemelerde beşinci sırayı alacak takım Asya elemelerinin playoff galibiyle son bileti almak için mücadele edecek. Salı günkü son maçlar öncesinde Peru 21, Kolombiya 20, Şili’nin de 19 puanı bulunuyor. Üç takım da beşinci sıra için iddialarını sürdürüyor. Salı akşamı Peru, iddiasını yitirmiş Paraguay’ı konuk edecek. Kolombiya, grup sonuncusu Venezuela deplasmanına gidecek. Şili ise Uruguay’ı ağırlayacak.

Güney Amerika elemelerinin beşincisi ile Asya elemeleri playoff’unun galibi 13 ya da 14 Haziran’da Katar’da karşılaşacak. Mücadeleyi kazanan takım FIFA 2022 Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar