Çin’de bir kulüp daha iflasın eşiğinde

Çin Süper Ligi’nde geçen senenin şampiyonu Jiangsu FC’nin faaliyetinin sona ermesinden sonra kulüplerin üzerindeki kara bulutlar devam ediyor. Guangzhou FC’nin sahibi inşaat ve emlak şirketi Evergrande grubunun borçlarını ödemekte sıkıntı yaşamasının ardından Hebei FC’nin de zor durumda olduğu ortaya çıktı.

Bir diğer gayrimenkul şirketi China Fortune Land Development’ın sahibi olduğu kulüpte forma giyen Lei Tenglong, kulübün ciddi bir sıkıntıda olduğunu açıkladı. Bu yılın başında Hebei FC’ye transfer olan Tenglong, “Geldiğimde kulüp bana mali durumun oldukça kasvetli olduğunu söyledi. Bugün her şey çok daha zor hale geldi ve kulüp günlük operasyonları yürütmek için mücadele ediyor” sözleriyle kulübün içerisinde bulunduğu durumu ifade etti.

2010’lu yıllarda Javier Mascherano ve Ezequiel Lavezzi gibi isimleri yüksek bonservis ve maaşlar karşılığında kadrosuna katan Langfang merkezli kulüp, geçen ay mali sıkıntılar nedeniyle ofis operasyonlarını durdurdu ve dört altyapı takımının çalışmalarını askıya aldı.

Lei Tenglong, hükümeti kulübü kurtarmak için bir an önce müdahale etmeye çağırdı, 30 yaşındaki futbolcu, “Durum hepimiz için çok zorlaşıyor. Bu yüzden hükümetin kulübe yardım sürecini hızlandırmasını umuyoruz. Biz oyuncular süresiz bekleyemeyiz” açıklamasında bulundu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar