Dembele sezonun ilk antrenmanında yok

Barcelona ile Ousmane Dembele arasındaki sözleşme süreci belirsizliğini korurken 30 Haziran’da Katalan kulübüyle olan sözleşmesi sona eren Fransız futbolcu, bugün yapılacak sezonun ilk antrenmanında yer almayacak.

Barcelona, 24 yaşındaki futbolcuya dün akşama kadar kulüpte kalma niyetini açıklaması koşuluyla kapıyı açık bırakmıştı. AS gazetesinin haberine göre Dembele’nin, kulüpte kalma ve sezon öncesi sağlık kontrollerine katılma niyetini iletmesi için dün akşam saat 21:00’e kadar süresi bulunuyordu.

Sport ise Katalan kulübünün, 2024’e kadar Fransız futbolcuyla anlaşacağına ilişkin beklentisi bulunuyordu. Dembele’nin sezonun ilk antrenmanında yer almayacak olmasına karşın Barcelona ile yeni bir sözleşme imzalayacağına inanılıyor. Son günlerde oyuncunun menajeri ile Barcelona arasındaki görüşmeler sıklaşırken yönetimin Ousmane Dembele’ye önceki sözleşmesine göre yüzde 40 daha düşük maaş içeren bir teklifte bulunduğu biliniyor. İspanyol basınında, Katalan kulübün yönetiminin Xavi ile çalışmak isteyen Dembele’nin yapılan teklifi kabul edeceğine ikna olmuş göründüğüne ilişkin haberler de yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar