Tayfun Korkut ve Tedesco seleflerini geride bıraktı

Bundesliga’da bu sezon üç takım teknik direktör değişikliğine gitti. Hertha Berlin’de görevine son verilen Pal Dardai yerine 29 Kasım’da Tayfun Korkut takımın başına geçti. Bu sezon umduğunu bulamayan Leipzig’de ABD’li teknik adam Jesse Marsch yerini 9 Aralık’ta Domenico Tedesco’ya bıraktı. Wolfsburg’da da 26 Ekim’de Mark van Bommel’in yerine Florian Kohfeldt getirildi.

Bu üç teknik adamdan Tayfun Korkut ve Domenico Tedesco, seleflerinden daha iyi bir performans sergiledi. Dardai ile 13 maçta 14 puan toplayan Hertha Berlin, Tayfun Korkut ile beş maçta 7 puan elde etti. Dardai dönemindeki 1,08 ortalama puana karşılık Tayfun Korkut ile maç başına 1,40 puan ortalaması yakalandı.

Domenico Tedesco da Tayfun Korkut gibi kendisinden önceki teknik direktörden daha fazla puan topladı. Marsch ile 12 maçta 18, maç başına ortalama olarak da 1,50 puan toplayan Leipzig, Tedesco ile birlikte çıktığı dört maçta 7 puan elde etti. 36 yaşındaki teknik adam 1,75 puan ortalamasına sahip.

Wolfsburg’da Mark van Bommel’in yerine gelen Florian Kohfeldt ise istediği başarıyı elde edemedi. Hollandalı teknik adam yönetiminde 9 maçta 13 puan toplayan yeşil beyazlılar, Kohfeldt ile aynı maç sayısında ancak 7 puana erişebildi. Van Bommel döneminde maç başına 1,44 puan ortalaması yakalanırken, Florian Kohfeldt yönetiminde oynanan maçlarda 0,78 puan ortalaması elde edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar