Bale’irsizlik!

Tottenham Hotspur’un teknik direktörü Jose Mourinho, sıkıntılı bir sezon geçiren oyuncusu Gareth Bale’in sürelerini kafasına göre arttıramayacağını söyledi.

Gareth Bale, Real Madrid’den kiralık olarak döndüğü ve futbol kariyerinde büyük çıkış yaptığı Tottenham Hotspur’da çok düşük seviyeli bir sezon geçiriyor.

Son iki ayda tüm kulvarlarda yalnızca 45 dakika süre bulabilen 31 yaşındaki oyuncunun, bugün saat 22:45’te takımının FA Cup dördüncü turunda oynayacağı Wycombe maçında daha fazla süre alması bekleniyor. Ancak Jose Mourinho bu konuda tedbirli davranmak istiyor.

“Oyuncuların süreleri elbette benim kontrolüm altında olan bir şey ama bunu kafama göre ayarlayamam” açıklamalarını yapan Mourinho, şöyle devam etti:

“Onun son yıllarda yaşadığı sorunları hepimiz biliyoruz. Buraya sakatlıklarla geldiğini, bu sezon iniş ve çıkışlar yaşadığının da farkındayız. Şu anda onun için en büyük sorun düzenli olarak yoğun antrenmanlar yapamaması. Eğer bir oyuncu düzenli olarak yoğun antrenmanlar yapamazsa dakika alması onun tüm kariyerini mahvedebilecek bir sakatlık yaşamasına neden olabilir. Bale son yedi-sekiz gündür iyi bir antrenman sürecinden geçiyor ve Wycombe maçı onun için iyi bir test olabilir. Eğer ondan tamamıyla bir güven hissedersem oynamaması için bir neden göremiyorum ama tedbiri asla elden bırakmamız lazım.”

Bale bu sezon Tottenham formasıyla tüm kulvarlarda 12 maça çıkarken üç gol kaydetti. Ligde 160 dakika bulan Bale; Lig Kupası’nda 46, FA Cup’ta 26 ve Avrupa Ligi’nde 393 dakika sahada kaldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar