Taraftardan penaltı kullanan futbolcuya tehdit

İtalya Serie C’de oynanan Foggia-Catanzaro karşılaşmasında ev sahibi ekibin taraftarları rakip takımın oyuncularından Pietro Iemmello’ya saldırıp, futbolcuyu ölümle tehdit etti.

Catanzaro karşılaşmada 4-1 öndeyken kazanılan penaltı vuruşunu 2018-19 sezonunda Foggia forması giyen Iemmello kullanmak için topun başına geldi. Foggia forması giydiği dönemde takımın Ultras taraftar grubuyla fikir ayrılıkları yaşayan Iemmello’ya taraftarların arasından fırlayan bir holigan fiziksel olarak saldırmaya çalıştı.

Holigan, Pietrı Iemmello’ya tokat atarken boğazını kesme hareketi yaparak da ölümle tehdit etti. Daha sonra sahaya koşan başka bir taraftar da hakemler tarafından durduruldu.

Iemmello penaltıyı başka bir takım arkadaşına bıraktı. Ardından kısa süre sonra değiştirilerek saha kenarına alındı. Buna karşın bir başka Foggia taraftarı sahaya girdi. Foggia yedek kulübesi, 30 yaşındaki futbolcunun kalabalığı daha fazla kızdırmamak için yedek kulübesinden ayrılmasını ve soyunma odasına saklanmasını önerdi.

Olaylar nedeniyle 100 dakikada tamamlanan karşılaşmayı Catanzaro 6-2 kazandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar