Angers’in önlenemeyen düşüşü

Ligue 1 ekiplerinden Angers, 2022’e kötü başlayan takımlardan bir tanesi. Bu sene oynadığı sekiz lig maçından sadece birinden galip ayrılan Angers, 23 Ocak’ta 2-1 kazandığı Troyes maçından bu yana galip gelemiyor.

Geride kalan hafta sonu sahasında Reims’e 1-0 yenilen siyah beyazlılar, üst üste yedinci maçlarından da mağlup ayrıldı. Önümüzdeki hafta Brest karşısında alacağı mağlubiyet Angers’i bu sezon Ligue 1’deki en uzun mağlubiyet serisine sahip takım yapacak. Ligue 1’de bu sezon Saint Etienne ve Lorient yedi maçlık mağlubiyet serileri yaşadı. Fakat sekiz maçlık mağlubiyet serisi gören bir takım henüz yok.

Avrupa’nın beş büyük liginde bu sezon en uzun mağlubiyet serisi yaşayan takım Bundesliga’nın son sırasındaki Greuther Fürth. 28 Ağustos ile 12 Aralık arasında üst üste 12 lig maçı kaybeden yeşil beyazlılar, bu sezonun en uzun mağlubiyet serisine imza attı. Angers’nin Brest karşısındaki mağlubiyeti siyah beyazlıları Greuther Fürth’ün ardından en uzun mağlubiyet serisine sahip ikinci takım haline getirecek.

2022’ye başlarken orta sıralar için mücadele eden Angers, son sekiz maçında aldığı tek galibiyetle küme düşme hattındaki takımlar arasına katıldı. Angers ile 18’inci sırada bulunan Saint Etienne arasındaki puan farkı sadece üç.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar