Southgate’e hakaret mesajları!

İngiltere milli takım teknik direktörü Gareth Southgate, koronavirüs aşısına karşı insanları teşvik etmek adına bir kampanyaya katılmasının ardından birçok hakaret içerikli mesaj aldığını açıkladı.

Southgate, İngiltere hükümetinin risk grubu altındaki 12-15 yaş arasındaki çocuklar ile 16-17 yaş grubunda yer alanlar için açılan ilk doz aşı randevularına yönelik girişime destek vermesinin ardından aldığı saldırıların kendisini şimdilik bu gündemden uzak durmaya daha meyilli yaptığını belirtti.

“Gerçekten buna artık çok fazla dahil olmayacağım çünkü sorumlu olduğumu düşündüğüm aşı programını destekleyen videolar yapmam istendi. Bunların arasından yaz boyunca en çok hakaret aldığım video, en son yaptığım oldu. Bunun işin bir parçası olduğunu kabul ettim, tabii ki bir farkındalık yaratmaya çalıştığınızda ya da başka şeyler konusunda doğru pozisyonda yer almak istediğinizde herkesi memnun edemeyeceğinizi bilmeniz gerek. Bu konularda da uç görüşler mevcut.”

“Bu konuda rahatım ama özellikle aşı gibi belli şeyler için görüşlerimi bildirmeyeceğim. Daha büyük iyilikleri destekleme konusunda her zaman mutlu olurum ve bunun doğru olan şey olduğunu düşünürüm. Bana gelen o e-postaların bir kısmını ve o e-postaları açmak zorunda olan kişi ben değilim, çünkü şanssız sekreterim bunlarla epeyce uğraşmak zorunda kaldı.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar