“Grealish hamle yapmak zorunda!”

Jack Grealish kuşkusuz ki şu anda Premier Lig’de transfer piyasasının odak noktasında olan isimlerden biri. Zira Aston Villa’nın 25 yaşındaki yetenekli orta saha oyuncusu, hücuma her anlamda katkı yapabiliyor.

Aston Villa, Grealish için 112 milyon dolar istiyor ve 25 yaşındaki İngiliz için birçok Ada ekibi bu miktarı ödemeye hazır. Ancak Grealish henüz bir karara varmış değil.

Bir dönemler Manchester United formasıyla fırtınalar estiren Paul Scholes, Optus Sport’a yaptığı açıklamalarda ise Jack Grealish’in bir an önce hamle yapması gerektiğini belirtiyor: “Beni yanlış anlamayın, oyuncuyu seviyorum, kulübe de saygım büyük ancak Jack Grealish artık bir hamle yapmak zorunda.”

“Peşinde Manchester United, Liverpool, Manchester City gibi ligin en rekabetçi takımları var ve o, kesinlikle bu üç opsiyonu gözden geçirmeli. Grealish, şu anda Villa’da herhangi bir baskı altında değil. Orada istediğini istediği şekilde yapabiliyor. Onun bir üst seviyede de mükemmel olacağına inancım tam ancak bunu herkese kanıtlamak zorunda. Şu anda kulüpten ayrılmalı ve her hafta kazanmak zorunda olan rekabetçi bir yerde kendini test etmeli.”

10 Elül 1995’te Birmingham’da doğan 1,78’lik 10 numara, futbola 2001’de Hightgate’te başladıktan bir yıl sonra Aston Villa’ya transfer olmuş ve yalnızca 2013-2014 sezonunu Villa dışında bir takımda (kiralık olarak Notts County) geçirmişti. İrlanda kökenli olan Jack Grealish, bir dönemler Gal futbolu oynamış ancak büyük büyük babası Billy Garraty gibi kariyerini futbol üzerine inşa etmişti. Billy Garraty, Aston Villa’yla 1905’te FA Cup’ı kazanmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar