Sarmal nihayet çözülüyor!

Yaklaşık iki seneye yakın bir süre boyunca Suudi Arabistanlı yatırımcılarına kavuşamayan Newcastle United, nihayet yakın zaman içinde mutlu haberler almak üzere.

İngiltere’nin önde gelen kaynaklarından Sky Sports, The Guardian ve Telegraph’ın sürece yakın kişilerden öğrendiği bilgilere göre, satışın önündeki en büyük engel olan Suudi Arabistan ile Katar hükümetleri arasındaki “kaçak yayın” krizinin çözüme ulaşmasıyla beraber Newcastle United’ın sahipliğinin değişmesine dair herhangi bir engel kalmadı. Suudi Arabistan ile Katar arasındaki krize yol açan durum, Katarlı medya devi beIN Sports’un Arap yarımadasında yayın haklarına sahip olduğu Premier Lig maçlarının Suudi Arabistan’da hükümet destekli olduğu iddia edilen “beOUTQ” platformundan korsan bir şekilde yayınlanmasıydı.

İngiliz iş kadını Amanda Staveley’in önderliğindeki konsorsiyumun, kulübün 14 yıllık sahibi Mike Ashley’den kulübü yaklaşık olarak 300 milyon poundluk bir değere satın alması bekleniyor. Suudi Arabistanlı yatırımcıların kulübü yeniden başa güreşen bir kulüp yapma hedefinin yanı sıra kulübün akademisi ve scouting ağında radikal değişimlere imza atma, kulübün köklü tarihini kullanarak ülkenin kuzeyindeki en öne çıkan kulüp olmasına dair planlarının olduğu öğrenildi. Kulüp sahiplerinin Manchester City’e benzer olarak transfer harcamalarında aşırılığa kaçmayacağına dikkat çekildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar