Şampiyonlar Ligi finalinin yeri değişebilir

UEFA, Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri çatışma olasılığına ilişkin endişeler nedeniyle Saint Petersburg’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finalinin başka bir şehre alınması için acil durum planları üzerinde çalışıyor.

ESPN’in haberine göre, bu seneki Şampiyonlar Ligi finalinin Saint Petersburg’da oynanması ihtimali Rusya ile Batılı hükümetler arasında artan siyasi gerilimler nedeniyle azalıyor.

İngiltere hükümeti ve Avrupa Birliği, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in pazartesi günü ülkesinin Ukrayna’nın Donetsk ve Luhansk bölgelerinin bağımsızlığını tanıdığını açıklamasının ardından son 24 saat içinde Rusya’ya katı yaptırımlar uygulamaya hazır olduğunu açıklamıştı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili olarak, “Bence, egemen bir ülkenin işgalinden sonra Rusya’da büyük uluslararası futbol turnuvalarının gerçekleşmesi düşünülemez” açıklamasıyla sert bir tepki gösterdi.

UEFA ise konuyla ilgili olarak “Saint Petersburg’daki 2022 UEFA Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili olarak, UEFA’nın durumu sürekli ve yakından izlediğini ve gerekirse her türlü kararın zamanında verileceğini size bildirmek isteriz” açıklamasını yaptı.

Son 16 turunda dört İngiliz takımının mücadele etmesini Wembley’de finalin oynanması ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar