Potter’ın hayal kırıklığı

Transfere harcadığı para ve kadrosuna kattığı isimlerle dikkat çeken Chelsea, buna karşın istediği sonuçları alamamayı sürdürüyor. Sezonun üçüncü ayının başında menajerliğe getirilen Graham Potter da işleri yoluna sokamadı.

1 Ekim’de Thomas Tuchel’in yerine Londra kulübünde menajerliği üstlenen Potter’ın Chelsea’si Premier Lig’de oynadığı 17 karşılaşmada 15 gol kaydedebildi. Big Six’in diğer takımlarından Manchester City 37, Arsenal 34, Manchester United 33, Tottenham 26, Liverpool da 23 kez fileleri havalandırdı. Potter döneminin Chelsea’si, Bournemouth ile birlikte ligin en az gol atan beş ekipten biri.

Graham Potter’ın Chelsea’deki hayal kırıklığı yaratan istatistiklerden biri de lig maçlarında topladığı puan. Premier Lig döneminde teknik adamların Chelsea’deki ilk 17 maçta elde ettiği toplam puan dikkate alındığında İngiliz teknik adam, Glenn Hoddle ve David Webb’in (13 maç) ardından en az puan toplayan menajer konumunda. Potter döneminde 21 puan toplayan Chelsea, Hoddle ile 14, Webb’le de 19 puan elde etmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar