Plzen Slavia’nın serisini sona erdirdi

Çek Cumhriyeti’nde sezonun sona ermesine bir hafta kalan Viktoria Plzen, Slavia Prag’un dört puan önünde şampiyonluğunu ilan etti. Son üç sezondur şampiyon olan Slavia Prag’ın serisini sona erdiren Viktoria Plzen tarihindeki altıncı şampiyonluğu imza attı.

Normal sezon ve Şampiyonluk Grubu olarak iki aşamadan oluşan Fortuna:Liga’da normal sezonu Slavia’nın bir puan gerisinde 72 puanla tamamlayan Viktoria Plzen, Şampiyonluk Grubu’nda ise oynadığı dört maçtan üçünü kazanırken, Slavia Prag ile berabere kalarak rakibine dört maçta beş puanlık fark yapmayı başardı.

Bu sezon başında teknik direktörlüğe getirilen Michael Bilek ise 2006-07 sezonunda Sparta Prag ile yaşadığı şampiyonluk sevincinden 15 yıl sonra bir kez daha lig şampiyonluğuna ulaştı. Viktoria Plzen ise 2010’dan bu yana kazandığı altı şampiyonluk ile son 10 yılda Çek futboluna damga vurmayı sürdürüyor. 2011-12 sezonundaki üçüncülük ve geçen sezonki beşincilik dışında son 11 sezonun dokuzunda ilk iki sırada yer alan Viktoria Plzen, şampiyonluk sayısında da Prag kulüpleri Sparta (12) ve Slavia’nın (7) ardından üçüncü sırada bulunuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar