Bu kez rakip Galler

A Milli Takım, UEFA EURO 2020 Şampiyonası’ndaki ikinci maçına bugün Galler karşısında çıkacak.

Gruptaki ilk mücadelesinde İsviçre ile 1-1 berabere kalan Galler, turnuva hazırlıkları kapsamında oynadığı iki mücadeleden de galibiyetle ayrılamamıştı. Ermenistan karşısında golsüz berabere kalan Galler, Fransa ile oynadığı mücadeleden ise 3-0 mağlubiyetle ayrılmıştı.

İşte Galler’in bu sezon oynadığı tüm maçlarda aldığı sonuçlar:
vs. Finlandiya: 1-0
vs. Bulgaristan: 1-0
vs. İngiltere: 0-3
vs. İrlanda: 0-0
vs. Bulgaristan: 1-0
vs. ABD: 0-0
vs. İrlanda: 1-0
vs. Finlandiya: 3-1
vs. Belçika: 1-3
vs. Meksika: 1-0
vs. Çekya: 1-0

Galler’de bu mücadelelerde en fazla gol atan isim Kieffer Moore oldu. Dört gol atan forveti ikişer golle Harry Wilson ve Daniel James takip ettiler. Takımın süper yıldızı Gareth Bale ise gol atamazken dört asist yapmayı başardı.

İsviçre karşısında üç gol şansı yakalayan Galler bu üç şanstan birini değerlendirdi. 4-3-3 taktiği ile sahada yer alan Galler mücadeleyi %84 pas yüzdesiyle noktalarken ikili mücadelelerden %46 ile üstün ayrıldı.

İki takım tarihlerinde ilk kez 1978 senesinde karşılaşmışlardı. Wrexham’da oynanan mücadele 1-0 Galler üstünlüğü ile sonlanırken İzmir’deki rövanş mücadelesinden Türkiye 1-0 ile galip gelmişti.

İki takım arasındaki en unutulmaz mücadele ise 1997 senesinde oynanmıştı. Bir sene öncesinde Cardiff’te oynanan mücadele 0-0 sonlanırken İstanbul’daki rövanşta Türkiye maçtan 6-4 ile galip gelmişti.

Önceki İçerikEuro 2020 | 16 Haziran Çarşamba
Sonraki İçerikYine PSV!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar