Messi, Copa America’ya imza atmadan gidebilir!

Joan Laporta’nın kulüp başkanı olmasının ardından Barcelona’da kalması beklenen Lionel Messi’nin yeni bir sözleşmeye imza atmadan Copa America’da mücadele edecek Arjantin milli takımına katılması söz konusu.

Katalan basınında çıkan haberlere göre, Arjantinli futbolcu Katar’da gelecek yıl düzenlenecek Dünya Kupası’na kendisini olabilecek en iyi form seviyesinde taşıyacak kazanan bir projede yer almak istiyor. Barcelona’nın bu yaz Messi’nin yakın arkadaşı Sergio Agüero’yu kadroya katmaya yeşil ışık yaktığı biliniyor.

Buna karşın 34 yaşındaki futbolcunun geleceğini görmek açısından Barcelona ile olan mevcut anlaşmasının 30 Haziran’da sona ermesine rağmen, 11 Haziran-11 Temmuz arasındaki Copa America’nın bitmesini bekleyebileceği ihtimaller dahilinde.

Barcelona’nın Messi’ye iki yıllık anlaşma önermesi bekleniyor. Bu anlaşmada mevcut sözleşmesinde aldığı maaşın yarısı teklif edilecek. Sözleşmenin sona ermesinin ardından Messi’nin ABD’de futbol hayatını sürdürürken Barcelona kulübünün elçisi olarak görev yapması planlıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar