Meksika’da hedef Bielsa

Meksika Futbol Federasyonu (FMF), 2022 FIFA Dünya Kupası’nın ardından Gerardo Martino’nun ayrılmasıyla boşalan milli takım teknik direktörlüğüne Marcelo Bielsa’yı getirmek istiyor.

ESPN MX’den David Faitelson’ın haberine göre FMF, Meksika için ideal teknik direktörün Leeds United’ın eski menajeri olduğunu düşünüyor. Tecrübeli teknik adamın Mexico City’e taşınmak, ekibinde sınırlı sayıda istediği kişilerin yer alması ve eski milli takım teknik direktörlerinden oluşacak bir danışma komitesini benimsemek gibi talepleri kabul etmeye istekli olup olmayacağı en önemli konu olarak göze çarpıyor. Ignacio Ambriz, Matias Almeyda, Antonio Mohamed, Guillermo Almada, eski Meksika teknik direktörleri Miguel Herrera, Ricardo Ferretti ve Juan Carlos Osorio, Bielsa’nın alternatifi olarak listede yer alan isimler.

Meksika Futbol Federasyonu, ortak ev sahiplerinden biri oldukları 2026 FIFA Dünya Kupası öncesindeki yol haritasını da belirledi. Mart ayındaki Nations League maçlarından önce yeni teknik direktörle anlaşmayı hedefleyen FMF, U23 teknik direktörlüğü için ülke futbolunun en önemli isimlerinden Rafael Marquez’i düşünüyor. Eski U23 teknik direktörü Jaime Lozano da Marquez’in yardımcısı olarak göreve getirilecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar