Liverpool’un sahibi satış kararını doğruladı

Geçtiğimiz haftalarda uygun bir alıca olması halinde satışa çıkarıldığı açıklanan Liverpool’un Başkanı Tom Werner, İngiliz kulübünün satışa çıkarıldığı ilk kez kendi ağzından doğruladı.

Fenway Sports Group’un (Liverpool’un sahibi olan ve Milan’ın yeni sahibi RedBird’ün de yatırım yaptığı şirket) başkanı ve ikinci hissedarı olan Werner, Boston Globe’a verdiği röportajda, kulübün durumundan bahsetti. Werner, kulübün satışını düşündüklerini ama bunun aciliyeti olan bir durum olmadığını söyledi. Liverpool Başkanı, işlerin her zamanki gibi ilerlediğini de ifade etti.

Fenway Sports Group’un ortağı Sam Kennedy de kulübe yatırım yapmayı düşünen bir dizi potansiyel ortaktan büyük ilgi olduğuna dikkat çekti. Şu anda masada iki hipotez olduğunu belirten Kennedy, bunların kulübün doğrudan satışı ya da bir hissenin bir azınlık ortağına satışı olduğunu açıkladı. Bununla birlikte Sam Kennedy, başlangıçta azınlık hisselerine sahip bir ortağın daha sonra kulübün ana hisssedarı olabileceği iki olasılığın da içiçe olduğu bir durumun da ortaya çıkabileceğini söyledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar