Manchester City’de akıllı atkı

Zaman zaman yaptığı inovatif çözümler ile dikkat çeken Manchester City, teknoloji sponsoru Cisco ile birlikte geliştirdiği, “akıllı atkı” projesini kamuoyuyla paylaştı.

Taraftarların maç sırasında nasıl hissettiğini anlamayı amaçlyan Manchester City, kalp atış hızını, vücut ısısını ve duygusal durumunu izlemek için bir “EmotiBit” sensörüne sahip atkıları test etmek için oluşturdukları pilot programın tamamlandığını açıkladı.

Altı Manchester City taraftarı, “Connected Scarf” adı verilen atkılarla takımlarının maçını izlemeleri için davet edildi. Akıllı atkı, taraftarlar maç izlerken hem Manchester City’e hem de Cisco’ya her bir taraftarın nasıl hissettiğini analiz etmeleri için “somut bilgiler” sağladı. Cisco’nun İngiltere ve İrlanda bölgesi teknolojiden sorumlu başkanı Chintan Patel, “Verileri kullanarak taraftarları her zamankinden daha fazla anlayabileceğiz” açıklamasını yaptı. Patel, söz konusu atkılarla sporun tüm yaşamımızda oynadığı rol hakkında daha fazla bilgi edinme şansının yakalanacağına dikkat çekti.

Manchester City’nin akıllı atkıları önümüzdeki sezon taraftarların kullanımına sunacağı belirtilirken, söz konusu atkıların herkesin satın alabileceği bir ürün olup olmayacağı ise belirtilmedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar